wyszkiwarka google

Musisz mieć świadomość, że sama strona internetowa nie wystarczy. Żeby witryna Twojej firmy spełniała swoje funkcje, czyli przynosiła dochód i kreowała wizerunek marki, musi być wysoko w wynikach wyszukiwania. Kluczową metodą na dobre wyniki w rankingach Google jest pozycjonowanie. Dowiedz się, czym jest pozycjonowanie i na czym polega SEO.

Na czym polega pozycjonowanie?

Pozycjonowanie (inaczej SEO – Search Engine Optimalization) to wszystkie działania, które mają sprawić, że Twoja strona będzie wyżej plasowana w wynikach wyszukiwania.

Wpływ mają na to działania na stronie internetowej (SEO On-Site) i te, które podejmujesz poza swoją witryną (SEO Off-Site). Działania na stronie to m.in. optymalizacja treści, dbanie o linkowanie wewnętrzne i tworzenie prostych adresów URL. Działania poza stroną to m.in. tworzenie linków zewnętrznych kierujących do Twojej strony (Link Buliding) oraz dbanie o aktualizacje wizytówki Google Moja Firma.

Pozycjonowanie strony WWW to długi i złożony proces, ale jeśli powierzysz go profesjonalistom, masz szansę na wymierne efekty już po kilku miesiącach.

Warto dodać, że skuteczne działania SEO trzeba brać pod uwagę już podczas projektowania witryny. Wówczas istnieje większa szansa na szybkie zdobycie lepszych pozycji niż Twoja konkurencja.

Dlaczego pozycjonowanie jest ważne?

Znaczna większość użytkowników Internetu korzysta z wyszukiwarki Google. Nic więc dziwnego, że wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania znacznie zwiększają szanse na pozyskiwanie nowych klientów.

Wyobraź sobie, że prowadzisz sklep obuwniczy w Łodzi. Frazy kluczowe, na które chcesz się wysoko wyświetlać w Google to m.in. „buty łódź”, „obuwie łódź” itd. Jeśli po wpisaniu tych zapytań w wyszukiwarkę, potencjalny klient zobaczy Twój adres w TOP3, istnieje duża szansa, że zapozna się z Twoją stroną i to właśnie z Twojej oferty skorzysta.

Tak więc dobra pozycja w organicznych wynikach wyszukiwania (SERP) pozwala docierać do klientów, którzy są zainteresowani Twoją ofertą. Dzięki dobrze zaplanowanym działaniom SEO trafiasz do swojej grupy docelowej, zwiększasz ruch nas stronie WWW i poprawiasz wyniki sprzedaży.

Jak pozycjonować stronę WWW?

Wiesz już, że pozycjonowanie nie należy do najłatwiejszych zadań. Wymaga olbrzymiej wiedzy i umiejętności. Specjaliści SEO latami przyswajają masę informacji i wciąż aktualizują wiedzę związaną z pozycjonowaniem.

Aby Twoja strona internetowa wyświetlała się wysoko w wynikach wyszukiwania, powinna:

  • zawierać wartościowe treści i słowa kluczowe,
  • być zbudowana zgodnie z zasadami User Experience (czyli być przyjazna dla użytkownika),
  • korzystać z linkowania zewnętrznego i wewnętrznego (Link Building),
  • działać sprawnie i bezproblemowo,
  • być przystosowana do szerokości ekranu różnych urządzeń (laptop, tablet itd.),
  • zawierać certyfikat bezpieczeństwa SSL,
  • być regularnie aktualizowana.

To tylko niektóre czynniki, które mają wpływ na SEO. Jak widzisz, jest ich naprawdę sporo i wiele z nich trudno wprowadzić na swoją stronę internetową, będąc laikiem.

Dlatego, jeśli nie masz odpowiedniego przygotowania, zastanów się nad współpracą z profesjonalną agencją marketingową WeNet. Fachowcy od pozycjonowania zoptymalizują Twoją stronę, aby jej wartość „w oczach” robotów wyszukiwarek wzrosła.

WeNet oferuje m.in. pomoc dedykowanego opiekuna, szczegółowy audyt SEO, optymalizację treści czy obszerne raporty dotyczące działania Twojej witryny.

Dzięki temu Twoja strona będzie częściej wyświetlała się potencjalnym klientom, a co za tym idzie – pozyskiwała ruch, który przekłada się na lepsze wyniki sprzedażowe i popularność marki.

Jak sprawdzić SEO swoje strony?

Istnieją narzędzia, które pozwalają wszechstronnie przeanalizować stronę pod kątem SEO. Jednym z nich jest Audyt SEO.

To świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą sprawdzić, jak działa ich witryna i dowiedzieć się, jak wypada na tle konkurencji.

Wystarczy, że wpiszesz adres swojej strony internetowej, a narzędzie przeanalizuje jej kondycję. Wskaże elementy, które działają dobrze i te, które warto poprawić. A także wyświetli wskazówki, które pozwolą Ci wybrać najlepsze rozwiązania dla Twojej strony.

Sprawdź ofertę na stronie WeNet.pl.

Dodaj komentarz