praca poznan

Poznań to miasto wielu możliwości. Od lat przyciąga studentów i osoby wyjeżdżające tam w celach zarobkowych. No właśnie. Niestety tak duży napływ ludzi przyczynia się do zwiększenia konkurencji na rynku pracy. Chcąc znaleźć zatrudnienie w Poznaniu musisz więc nie tylko posiadać odpowiednie kwalifikacje, ale umieć wyróżnić się z tłumu.

Zaprojektuj swoje CV indywidualnie do konkretnej oferty

Praca Poznań wydaje się nieuchwytna. Dziesiątki aplikacji i żadnych odpowiedzi. Warto jednak, abyś czasem rzucił okiem na swoje CV i dopasował je do oferty pracy, która Cię zainteresowała. Zadbaj o to, aby lista wymagań pokrywała się w Twoją listą umiejętności w jak największym stopniu. Trzymaj się oczywiście faktów. Życiorys skonstruowany w ten sposób pomoże przekonać pracodawcę, że jesteś najlepszym kandydatem na dane stanowisko.

Pokaż się z dobrej strony: napisz list motywacyjny

Listy motywacyjne już od dłuższego czasu są nieużywane. Właśnie dlatego powinieneś poważnie zastanowić się nad jego napisaniem. Będzie to całkiem nietypowe, w związku z czym z pewnością zwróci uwagę pracodawcy – a przecież właśnie o to chodzi, prawda? W liście motywacyjnym możesz umieścić rzeczy, których nie załączysz w CV – jak na przykład cechy charakteru, które czynią Cię najlepszym kandydatem na tę posadę. Wykorzystaj to i ułatw sobie poszukiwania – możesz mieć pewność, że to zaprocentuje.

Użyj w życiorysie języka korzyści – bądź sprzedawcą dla pracodawcy

Język korzyści jest wszechobecny – Ty masz z nim do czynienia przede wszystkim w reklamach. Jego popularność wynika przede wszystkim ze skuteczności – najbardziej bowiem interesują nas zyski. Wykorzystaj ten mechanizm i pokaż potencjalnemu pracodawcy co zyska, zatrudniając Twoją osobę. Wymień wszystko, co możesz wnieść swoją pracą i obecnością do firmy. Jeśli sam nie potrafisz tego zrobić – zawsze możesz poprosić koleżankę lub kolegę, którzy bieco lepiej władają piórem i posiadają umiejętności perswazji.

Zainwestuj w siebie: zdobądź nowe kompetencje

Kompetencje na rynku pracy są niczym pieniądz na zwyczajnym rynku. Bez nich w zasadzie nie masz tam czego szukać. Warto więc poświęcić trochę czasu na odbycie kursów i szkoleń, które przygotują Cię do wykonywania konkretnego zawodu. Załączając do życiorysu skany licznych certyfikatów z pewnością dużo zyskasz w oczach potencjalnego pracodawcy i znacząco zwiększysz swoje szanse na znalezienie zatrudnienia w firmie swoich marzeń. Tak naprawdę wystarczy chcieć, ponieważ w sieci bez problemu znajdziesz dziesiątki darmowych kursów.

Dodaj komentarz