Każdy budynek handlowy, usługowy, biurowy, instytucja publiczna lub urząd powinny być w jasny i wygodny dla klientów sposób oznakowane. Dotyczy to zarówno właściwego oznaczenia na mapach Google, jak i widocznych, aczkolwiek eleganckich banerów z nazwą, widocznego oznaczenia wejścia i poszczególnych działów w miejscu docelowym. Bez względu na to, czy prowadzisz firmę prywatną, czy zarządzasz instytucją publiczną, każda osoba, która do Ciebie trafia, nie powinna mieć problemów ze znalezieniem interesującego ją wydziału lub konkretnej osoby. Dobra organizacja i poprawne oznaczenia poszczególnych wejść, wyjść i części danego budynku to jednak nie tylko kwestia wygody, ale też, a może przede wszystkim, kwestia bezpieczeństwa.

Zadbaj o bezpieczeństwo poprzez umieszczanie jasnych informacji o wyjściach z budynku

Każdy budek powinien mieć w widoczny sposób oznaczone wejście, w środku tablicę, na której znajdziemy rozpiskę poszczególnych części danej placówki, ale też bardzo wyraźnie oznaczone wyjścia ewakuacyjne. Nie jest to nasza pierwsza myśl po wejściu do danego budynku, bo raczej nikt nie oczekuje sytuacji nagłych i alarmowych, te jednak nie zwykły się zapowiadać, dlatego jeśli zarządzasz większym budynkiem, pamiętaj, by w jasny sposób informować o drodze do wyjścia i wszystkich wyjściach ewakuacyjnych. Oprócz umieszczenia na ścianach i drzwiach odpowiednich tabliczek, warto też pilnować, by w międzyczasie nie zostały one zasłonięte regałem lub innym przedmiotem, który mógłby utrudniać widoczność.

Dobrze zorganizowana przestrzeń to wygoda dla wszystkich

Poza sprawami dotyczącymi bezpieczeństwa, pozostaje równie ważna kwestia dobrej organizacji przestrzeni. Nie chcemy, by nasi klienci, pacjenci lub petenci w urzędzie krążyli zdezorientowani, szukając właściwego pokoju i pytając o drogę przypadkowych osób. Dla wygody obu stron i szybkości załatwiania spraw, w bardzo dokładny sposób należy poinformować o planie rozmieszczenia poszczególnych działów już zaraz na wejściu. Taka informacja pozwala na wygodne i bezstresowe udanie się we właściwe miejsce. Wykorzystaj tabliczki firmowe z Nana.com.pl, a przestrzeń, którą zarządzasz będzie miała jasny i czytelny wymiar. Tabliczki firmowe mogą służyć zarówno do oznaczenia kierunku poruszania się, przeznaczenia danego pomieszczenia oraz do oznaczenia nazwisk osób pracujących w danym pokoju.

Szeroka i elastyczna oferta ułatwi Ci wybór

Tabliczki firmowe mogą mieć większe lub większe formaty. Bez względu na swoje potrzeby na Nana.com.pl z pewnością znajdziesz tabliczki, które dopasują się do Twojej wizualizacji przestrzeni. Ogromny wybór kolorystyki oraz różnorodność materiałów gwarantują Ci zamówienie nowoczesnych identyfikatorów, estetycznie uzupełniających Twoją przestrzeń. Tabliczki firmowe mogą być personalizowane własną grafiką, logo, napisem lub grawerem. Poza standardowymi formatami, wybrać możesz także bardziej wyszukane modele z podświetleniem LED, które są bezpieczne do stosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.

Dodaj komentarz