Opakowania kartonowe wykorzystywane są w wielu różnych branżach ze względu na liczne zalety. Ich wykorzystanie cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego? Przede wszystkim są lekkie, ekologiczne, tanie i wytrzymałe. Wiele firm stawia na opakowania kartonowe, ponieważ takie rozwiązanie jest przyjazne dla środowiska. Wykonane z tektury opakowania umożliwia ich powtórne wykorzystanie. W jakich branżach kartonowe opakowania stosowane są najczęściej?

W jakich branżach wykorzystywane są opakowania kartonowe?

Prowadzisz swoją firmę i zastanawiasz się, jakie opakowania sprawdzą się do wysyłki Twoich produktów? Wysyłane towary muszą bezpiecznie trafić do rąk klientów. Kartonowe opakowanie spełni to zadanie. Karton jest lekki, ale jednocześnie bardzo solidny. Opakowania kartonowe można podzielić według różnych kryteriów- sposobu składania, wytrzymałości, rozmiaru albo zastosowania.

Opakowania tekturowe w branży e-commerce

Przedsiębiorcy, prowadzący sklep internetowy stoją przed wieloma wyzwaniami związanymi z wysyłką.

Do najistotniejszych należą:

  • dopasowanie rozmiarów kartonu do różnego asortymentu z oferty sklepu. Jeżeli firmy handlują niewiele typów produktów, sprawa jest łatwa, jednak duże przedsiębiorstwa, powinny dopasować rozmiar kartonu do asortymentu, wtedy można zaoszczędzić na wypełniaczu,
  • ekologiczne rozwiązanie. Kartonowe opakowania są przyjazne dla środowiska. Powstają one z tektury, a ta z kolei produkowana jest z masy papierniczej. Takie rozwiązanie jest ekonomiczne i ekologiczne zarazem. Wpisuje się zatem w panujący trend.

Kartonowe pudełka w branży spożywczej

Jeden z większych sektorów, w których wykorzystywane są pudełka kartonowe. Znaleźć je można w sklepach spożywczych, restauracjach czy piekarniach. Wykorzystuje się je głównie do przechowywania warzyw czy owoców. Sprawdzają się również jako opakowania do ciast, ciasteczek czy pizzy.

Pudełka kartonowe nie są szkodliwe dla zdrowia tak jak na przykład plastik. Warto więc rozważyć właśnie karton, jako opakowanie dla jedzenia.

Rodzaje opakowań kartonowych

Odpowiedni dobór kartonu dla Twojego biznesu przyniesie wiele korzyści. Pozwoli zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas. Właściwie dobrany karton do towaru świetnie ochroni towar na czas transportu i zadba o wizerunek firmy.

Najpopularniejszym rodzajem kartonu są kartony klapowe. Zwykle zamykane są na zakładkę lub przy pomocy taśmy.

Kolejnym typem kartonu, który świetnie sprawdzi się do ochrony Twoich produktów to kartony fasonowe. Wykonywane są z wykrojnika, a jego cechą szczególną jest rodzaj zamknięcia. Zazębiające się skrzydełka łatwo się składają.

Szukasz sprawdzonego dostawcy kartonowych opakowań?

Producent opakowań kartonowych z Cieszyna sprawdzi się również w Twoim biznesie.

Dodaj komentarz