Budowa hal namiotowych to bardzo popularna usługa realizowana przez wyspecjalizowane firmy. W jej ramach wykonywany jest projekt oraz kompleksowy montaż obiektu. Jak ten proces wygląda krok po kroku? Wyjaśniamy.

Na czym polega budowa hal namiotowych?

Budowa hal namiotowych polega zarówno na kompleksowym zaprojektowaniu całej konstrukcji, jak i na realizacji według określonych wytycznych. Pod tym kątem uwzględnia się zarówno potrzeby klienta, jak i uwarunkowania prawne do budowy obiektu. Firmy zajmujące się profesjonalnie takimi usługami, biorą pod uwagę wszystkie istotne kwestie i realizują całościowo projekt, bez konieczności najmowania podwykonawców.

Warto wiedzieć, że przedsiębiorstwa zajmujące się budową hal namiotowych realizują także inne usługi oraz odpowiadają za serwisowanie takich konstrukcji. Właściciel obiektu otrzymuje gwarancję jakościową. W razie potrzeby może także sięgnąć po montaż i serwis plandek w Poznaniu.

Jak krok po kroku wygląda budowa hal namiotowych?

Zazwyczaj budowa hali namiotowej wymaga przygotowania gruntu pod jej konstrukcję. W takiej sytuacji przeprowadza się prace gruntowe, które mają na celu wzmocnienie i stabilizację powierzchni gdzie powstanie obiekt. Poziom skomplikowania prac zależy od konkretnej sytuacji, może być konieczne na przykład odwodnienie danego terenu oraz jego wypoziomowanie.

Kolejnym etapem jest wdrożenie fundamentów. Rodzaj zastosowanych elementów i głębokość ich umieszczenia w gruncie zależy między innymi od wysokości i powierzchni stawianej hali. W kolejnym kroku przystępuje się do montażu elementów szkieletowych całej konstrukcji. Są to ramy środkowe oraz stężenie ścienne, a na końcu elementy dachowe.

Ostatnim etapem jest założenie, naciągnięcie oraz odpowiednie zabezpieczenie plandeki. Jest to najmniej czasochłonny proces, ale wymaga dużej precyzji. Do tego celu wykorzystuje się specjalistyczne narzędzia. Na koniec przeprowadza się inspekcję oraz wykonuje się niezbędne testy, które potwierdzają jakość wykonanych zadań.

Dodaj komentarz